CRUSSIS Cobra 4

Na prodejně

Hliníkový rám

9 990,00 Kč 11 990,00 Kč


 Hmotnost: Koloběžka COBRA & COBRA ONE jsou se svojí váhou 7,635 kg, nejlehčími koloběžkami 26"/20" na trhu! Nízké váhy je docíleno použitím hliníkového rámu s velmi specifickou a inovativní konstrukcí.

Funkčnost: Nový hliníkový rám je konstruován s nejvyšším důrazem na funkčnost koloběžky jako je pevnost a zároveň pružnost k dokonalému požitku z jízdy na koloběžce. 

Kónický tvar krátké hlavové trubky: spolu s optimálně tvarovaným trojúhelníkovým profilem krku zvyšuje pevnost rámu.

Zvednutá špička stupátka: předchází "zapíchnutí" do překážky a případný pád, typicky do obrubníku nebo větší terénní vlny.

Unikátní řešení stupátka, které tvoří jeden celek se zadní vidlicí: je vyroben z jednoho kusu ohýbaného profilu. Není to jen svébytný designový prvek, ale především konstrukční řešení eliminující u hliníkových koloběžek typické únavové lomy v místech obvyklého navaření zadní vidlice ke stupátku. Posunutí stupátka co nejblíže k zadnímu kolu zkracuje zadní vidlici a zvyšuje tak pevnost rámu při zachování subtilního vzhledu. Výsledkem je větší poddajnost rámu přispívající k lepší filtraci menších nerovností a zabraňuje nepříjemnému odskakování zadního kola. Řešení také umožnilo zachování kontinuální šířky stupátka 102 mm po celé jeho délce včetně zadní vidlice, která spolu s 65 mm úzkým zadním nábojem minimalizuje kopnutí do kotníků při odrazu.

Napojení krku a stupátka: je vyztuženo trojúhelníkovou vzpěrou vzadu zvětšující opěrnou plochu krku o stupátko a zesílením na tah v přední části spoje, které zároveň chrání nejexponovanější místo profilu krku před poškozením.

Nastavení světlé výšky nášlapu koloběžky: Zadní patky umožňují nastavení do dvou poloh a tím upravit světlou výšku nášlapu koloběžky nad zemí. Pro jízdu po nerovném terénu se použije nižší poloha uchycení osy zadního kola. Světlá výška nášlapu se zvýší z 45mm na 65 mm a zlepší prostupnost nerovným terénem, jako jsou lesní či polní cesty. Uchycením osy zadního kola do horní polohy patek se snižuje světlá výška nášlapu na 45 mm, toho využijete při jízdě na hladkém a rovném povrchu. Snížením světlé výšky je jízda na koloběžce fyzicky méně náročná, neboť je stojná noha na nášlapu méně pokrčená.

Zadní náboj šíře 65mm: úzký zadní náboj minimalizuje šanci kopnutí se do kotníků při odrazu a má menší aerodynamický odpor 

Pláště Schwalbe Marathon Racer jsou extrémně rychlé a lehké. Jsou vyrobeny ze sportovní směsi přírodního kaučuku SpeedGrip, který umožňuje dofouknutí pneumatiky až do tlaku 6 barů. Díky použitému materiálu a vysokému tlaku je zajištěn extrémně nízký valivý odpor a výborný záběr. Pláště jsou vhodné na silnici i do lehkého terénu, jako jsou polní nebo lesní cesty. Plášť je navíc chráněn proti defektu dvojitou vrstvou nylonové tkaniny RaceGuard. Reflexní pruh, který se rozsvítí při nasvícení reflektorem okolo celého obvodu pláště, přispívá ke zvýšení pasivní bezpečnosti za nižší viditelnosti.

Stojánek: vlastní vývoj a konstrukce stojánku. 

Design Cobra: použita technologie 2-barevného lakování, kde design je laděný do super sportovního designu, který nenechá kolemjdoucí či kolemjedoucí bez povšimnutí.

Design Cobra ONE: Použitím jednobarevného lakování rámu dosaženo decentního moderního designu koloběžky.