— GALAXY —

Značka Galaxy se zabývá střední a nižší třídou bicyklů, v této kategorii dokáže nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu. Galaxy jsou kola osazena cenově přijatelnými, ovšem vždy značkovými komponenty, poskládanými na kvalitních rámech. Stejnou cestou jako u klasických bicyklů se ubírají také elektrokola. Galaxy se postupně začíná rozrůstat i v tomto segmentu, i zde se snaží zachovat tradiční kvalitu a nízkou cenu.

Kolekce 2018 obsahuje pouze městská a treková elektrokola se zadním pohonem a baterií v nosiči. Ovšem modelová řada 2019 výrazně posílila o další zajímavé stroje, nejvýraznější z nich je ryze terénní ebike Spacelab se středovým pohonem.

Galaxy patří pod společnost CykloŠvec a ta se mimo jiné zabývá dovozem a distribucí mnoha světových značek, to má vliv i na vývoj vlastní značky kol. Partnerství se společností Totem, která vyrábí výhradně elektrokola, přineslo ovoce i značce Galaxy. Již delší čas jsou elektrokola připravována ve spolupráci s touto značkou. Nelze si tak nevšimnout, že Spacelab má podobně koncipovaný rám jako doposud vyráběné horské elektrokolo Totem Eagle. Je u něj shodné výrazné prohnutí horní trubky, umístění vzpěr zadní stavby atd. Eagle je a byl velmi žádaný a je tedy na co navazovat.